Heat maps

O projekte Príkrmy.sk

Marta, 30 rokov, 3 deti  Ingrid, 27 rokov, 1 dieťa Silvia, 27 rokov, 1 dieťa
                                                                            

Milé mamičky (a oteckovia :-)),

vítame Vás na stránke www.prikrmy.sk. Sme jednými z mnohých mamičiek, ktoré vytvárajú obsah tejto stránky.

Rovnako ako vy sme pri téme príkrmy museli povytiahnúť obočie, pretože tato téma nám pár rokov dozadu veľa nehovorila. To naše úžasné bezzubé bábätko ma dostať prvý raz niečo poriadne najesť! Hm, ale čo? Budem počúvať reklamu a ako ujo hipp hovorí začneme mrkvičkou, zemiačikom a petržlenom? Budem vôbec variť? Oplatí sa to? Veď bio potraviny sú také drahé a striekané predsa svojmu dieťatku dať nechcem! Kde vôbec  kúpim tie správne potraviny? Čo môže dieťatko v ktorom veku? Ako postupovať? Koľko príkrmov denne? Čo večer, čo na desiatu, obed, olovrant? Prečo?  Toľko čašu stráveného varením, parením, musím si kúpiť detský parný hrniec? Prečo do príkrmu pridávame olej? Jaj, veľa, veľa otázok...

Toto nás priviedlo k myšlienke založiť web stránku vyslovene pre potreby mladých mamičiek. Áno, na internete je už veľa informácii, ale sú roztrúsené a často protichodné, hlavne recepty sú veľmi všeobecné, chýba im gramáž a postup, ako to uvariť. Recepty na tejto stránke sú odskúšané tou najodbornejšou porotou – našimi deťmi. Varíme im s najlepším vedomím a svedomím, snažíme sa dodržiavať postupnosť zavadzania príkrmov, variť zdravo, chutne a hlavne rôznorodo. Do jedálnička zaraďujeme už dávno „zabudnuté“ potraviny, ktoré sú pre naše deti ale veľmi vhodné a výživné. Je toľko variácií, ktoré môže už malinké bábätko papať, že vás dávať umelý príkrm už ani nenapadne. Tieto recepty sú vám na stránke kedykoľvek k dispozícii, rozdelené do kategórií a podľa obsahu. Mate doma mrkvu, zemiak, ryžu? Pri zohľadnení týchto surovín vám náš vyhľadávač nájde ten správny recept!

Časom by sme chceli pridať kategóriu – čo povedať svokre. Veľa z nás sa stretáva s radami od maminiek a iného širokého príbuzenstva, čo by naše dieťa v tom ktorom veku malo jesť. Veď to poznáte – daj mu jogurtík, daj mu piškótku, uvar mu puding, vy ste už dávno mali rezeň v ruke!!! No každá z nás to pozná. Rady napíšeme dobre argumenty, ktorými sa dá svokra v svojej proaktívnej činnosti zastaviť, a to za použitia objektívnych a vedou podložených názorov.

Predovšetkým nezabúdajte, že každé dieťatko je jedinečné a keď dieťatku príkrm nechutí, neznamená to koniec sveta. Detské chute sa menia, a to asi každé dva týždne a čo nechutilo, môže zachutiť. Preto treba ponúkať, ponúkať, ponúkať a nevzdávať to. Ak vaše dieťatko nepapá a vychutnáva si mliečko – je to pre neho to správne. Príde ešte len jeho čas. Ak vaše dieťatko naopak mliečko vynecháva a vrhá sa na príkrmy – je to pre neho ta správna voľba. Tu nájdete recepty, ako do neho v príkrme to mliečko prepašovať a ani o tom nebude vedieť. 

Prajeme všetkým krásne čítanie a rady pridáme medzi tie naše – aj tie Vaše recepty! Spolu s fotkou pošlite na náš mailik a my ich rady uverejníme. Pomáhajme jedna druhej.