Heat maps

Kačka a hus

Kačka a hus
Zavádzame od 6.mesiaca veku dieťaťa.

Viac detailov

Kačka a hus na rozdiel od kuracieho mäska má výraznejšiu chuť a aj mäsko má výživnejšie. Zvieratá nedorastajú tak rýchlo a bývajú svalnatejšie. Dá sa povedať - nie je to len voda - ako často býva pri kuracine. Ideálne je zohnať si mäso z domáceho chovu. 

Mäsko ideálne paríme, alebo dusíme na prírodno. Vysmážanie a pečenie ešte nie je pre naše deti vhodné. Nepridávame koreniny ani soľ.Ideálne je práve stehno, ktoré býva šťavnaté. Prsia bývajú suché.  Kombinujeme s ryžou, zemiakom, mrkvičkou, petržlenom, batatom, tekvičkou, ale aj v kombinácii s ovocím - ryža/hruška/kaška alebo ryža/jablčko/kačka je velmi chutné.

Mäško je zdrojom živočíšnych bielkovín pre naše deti a aj tuku, ktorý v tomto veku potrebujú.