Heat maps

Avokádo

Avokádo

Zavádzame od 4-5.mesiacom veku dieťaťa. 

Viac detailov

Avokádo je jedným z prvých príkrmov pre bábätko kvôli svojej konzistencii a kremovosti. Plus navyše - je plné dobrých tukov a má vysokú výživovú hodnotu. Avokáda preto môžeme definovať ako od prírody najlepšie vytvorenú potravinu, lebo keby išlo o prežitie - avokádo by človeku na to stačilo.  Dobrý tuk obsiahnutý v avokáde je výborný na rozvoj mozgu vašeho dieťatka. Vytvárajú sa nové synapsie a na to je ten tuk potrebný. Či už živočíšny alebo rastlinný. Ďalej má vysoký obsah vitamínu A - krvotvorba, Alpha a Beta-Carotenu, Biotinu a Vitaminu E.

VITAMINY: (1/2 avokáa = 100 g)

Vitamin A - 0.012 mg
Vitamin C - 13 mg
Vitamin B1 (thiamine) - 0.08 mg
Vitamin B2 (riboflavin) - 0.15 mg
Niacin - 1.1 mg
Folaty - 0.03 mg

MINERALY:

Kalium - 503 mg
Phosphorus - 38 mg
Magnesium - 29 mg
Calcium - 10 mg
Natrium - 3 mg
Železo - 0.6 mg

Avokádo je skutočne skvelé na prvé príkrmy, pretože ho netreba variť a ani nijako inak tepelne upravovať. Zrelé avokádo sa dá ošúpať ručne a aj popučiť. Ak kúpite nezrelé, ono vám na miske dozreje. Do chladničky skutočne nepatrí. Kombinujeme s jogurtom, banánom, marhulou, broskynou, hruškou, nektarinkou. 

Upozornenie - alergia na avokádo je kombinovaná s latexovou alergiou. Ak sa takáto alergia v rodine vyskytuje, je vhodné avokádo pri dieťati vynechat alebo jeho zavedenie posunúť po konzultácii s pediatrom.