Heat maps

Domáca ovocná výživa - presnidávka

Domáca ovocná výživa - presnidávka
Urobte si domácu výživu (presnidávku) jednoducho doma - zdravo, bez cukru, kedykoľvek môžete použiť hotové :-).

Viac detailov

čas prípravy Čas prípravy cca. 60 minút.

vek Vhodné od ukončených 4 mesiacov.

Potrebujeme:
  • akékoľvek ovocie, ktoré máte k dispozícií (domáce jabĺčka, marhuľky, hrušky, ...)
Receptov na domáce výžuvy nájdete veľmi veľa. No pre nás je základom, aby bola bez cukru, teda úplne čisté spracované ovocie. Postup je teda veľmi jedoduchý. Ovocie dáme do hrnca a rozvaríme. Ak si nie ste úplne istí bio kvalitou ovocia, predtým olúpte šupku. V šupke sa vo všeobecnosti nachádza veľa vitamínov, no napríklad z jablkovej môže nadúvať, takže tu odporúčame radšej ošúpať vždy. Rozvarené ovocie pustí šťavu, takže nie je potrebné pridávať vodu ani nič iné. Rozmixujeme ho do hladka a takéto pyré nalejeme do pohárov. Ešte teplé poháre poukladáme na plech, na ktorý nalejeme pár cm vody a dáme na 180 stupňov do rúry na približne 30 minút. Potom vyberieme a necháme viečkamu dolu až do vychladnutia.

Takto rozvarené ovocie po uvarení zhnedne. Nevadí, na chuti mu to neuškodí. No pri väčších detičkách môžete pridať trochu citrónovej šťavy a farba ostane krásna :-).

Žiadne iné dochutenie nie je potrebné,  to už urobíte priamo na tanieri :-). Výživy sa vám hodia do kaše, k mäsku alebo na cestovanie.

Prajeme dobrú chuť!